? Nadzieja - Fundacja Doroty Stalińskiej
Gdzie szukać pomocy
Pomóż nam pomóc
Ważne dane:
Fundacja Nadzieja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której możesz pomóc ofiarując
1% swojego podatku.

Nazwa: Fundacja ?Nadzieja" Doroty Stalińskiej

Postaw grosik na Nadzieję,
by nadzieję innym dać.

Odblaski

CO DAJE ODBLASK I DLACZEGO TRZEBA GO NOSIĆ?

1. W Polsce jest ustawowy obowiązek noszenia odblasków do lat  15
2. Jeśli zostanie potrącone dziecko bez odblasku, daje to furtkę ubezpieczycielom do nie wypłacenia odszkodowania.
3. Człowiek, idący poboczem w ciemnym ubraniu bez odblasku, jest widoczny w światłach samochodu z 20 m.
4. Człowiek, idący poboczem w jasnym ubraniu bez odblasku, jest widoczny w światłach samochodu z 30 m.
5. Człowiek, idący poboczem z odblaskiem, jest widoczny w światłach samochodu ze 150-300 m ( w długich nawet z 1 kilometra)
6. Droga hamowania samochodu, jadącego ze średnią prędkością to 40 m.
7. W Polsce ginie rocznie na drogach ok. 6 tyś ludzi, okaleczonych w wypadkach, zostaje ok. 70 tyś. Prawie 50% to piesi i rowerzyści.
8. Od zmroku do świtu zdarza się 50 % wszystkich śmiertelnych wypadków drogowych, chociaż ruch jest wtedy dziesięciokrotnie mniejszy.
9. Widoczność decyduje o czasie reakcji i drodze hamowania pojazdu.

Jeśli chcecie Państwo zamówić odblaski, przekonać się o korzyściach, wynikających z zamieszczenia loga na odblaskach, czy przyjrzeć się przykładowym reklamom firmy - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

<Zobacz ofertę >

zamówienia: odblaski[at]fundacjanadzieja.org.pl

Piesi -  chodzimy lewą stroną jezdni !!

Odblaski dla pieszego:

1. odblask na butach
2. odblask na nogawce spodni z przodu, z tyłu
3. odblask na kurtce, płaszczu z przodu, z tyłu
4. opaska odblaskowa na zewnętrznej (prawej) nodze i ręce
5. kamizelka odblaskowa (chociaż pierwszy i ostatni w kolumnie)

Odblaski dla rowerzysty:

1. opaski odblaskowe na zewnętrznej (lewej) nodze
2. opaski odblaskowe na obu rękach (widoczna sygnalizacja skrętu)
3. kamizelka fluorestencyjna odblaskowa (chociaż pierwszy i ostatni w kolumnie)
4. znaczek odblaskowy na kasku z przodu, z tyłu (kask obowiązkowo!!!)

Rowery

Czy jeździłbyś samochodem bez reflektorów? Nie? To dlaczego jeździsz rowerem bez światła?  Bo taki ci sprzedali?
A kto będzie leżał w szpitalu, jak cię potrąci samochód - Ty czy producent rowerów???
Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego dopuszcza się do sprzedaży rowery bez świateł, skoro w myśl kodeksu rower
musi być wyposażony w:

• Światło białe z przodu
  • Światło czerwone z tyłu (może być pulsujące)
  • Dodatkowo- minimum 1 światło czerwone odblaskowe z tyłu (gdy skończy się bateria lub zepsuje dynamo, to nadal będzie Cię WIDAĆ??)

ALE JEŚLI JESTEŚ MĄDRY, DOŁÓŻ DO TEGO !!!

Odblaski dla roweru:

1. biały odblask z przodu (naklejka na ramie, opaska samozaciskowa na ramie )
2. żółty odblask przy pedałach i na kołach
3. czerwony odblask z tyłu (naklejka lub opaska na ramie )
4. odblaskowa chorągiewka dystansowa

Proponowane przez nas elementy odblaskowe, to:

• Pakiet odblaskowy pieszego i rowerzysty (dziewięć naklejek, w różnych rozmiarach, w dwóch kolorach - odpowiednie na okrycia wierzchnie, plecaki itp)

• Opaska twarda samozaciskowa (te dzieci noszą najchętniej)
  • Naklejka mała, okrągła

znaczek ZO

• Naklejka duża, prostokątna
  • Znaczek przypinany, okrągły (można nosić wszędzie, na kurtce, na tornistrze itp)
  • Chorągiewka dystansowa
  • Kamizelka (wykonana z najlepszych materiałów)
  • Smycz

ODBLASKI

Na większości tych elementów, można oczywiście umieścić herb gminy lub logo firmy z dowolnym hasłem reklamowym.

Namawiam zatem wszystkie firmy i urzędy, aby zamiast reklamować się poprzez rozmaite gadżety typu: długopisy, breloczki itd. zechciały w ramach reklamy inwestować jednocześnie w bezpieczeństwo naszych dzieci.